Odwiedziny:

,
Dziś: Gru 05, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
2    Niedziela Adwentu – 04.12.2016

1.    Trwamy w przeżywaniu Adwentu – czasu oczekiwania na spotkanie z Panem. Zachęcamy do uczestniczenia w odprawianych codziennie o godz. 17.00 Roratach, jak też w śpiewanych pół godziny  wcześniej Godzinkach. W kaplicy na Niwce Roraty o godz. 16.30.

2.    Zgodnie z zapowiedzią dziś przed Kościołem są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3.    W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą w naszym Kościele o godz. 6.30  i 17.00 – w kaplicy na Niwce o godz. 16.30.  Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zachęcamy do uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. i modlitwy do Matki Bożej.

4.    W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. W poniedziałek po Roratach będzie spotkanie dziewczynek, które będą przyjęte do DSM.

5.    Spotkania kandydatów do Bierzmowania podczas Mszy św. roratnich o godz. 17.00 : w poniedziałek z klas III, we wtorek z klas II i w środę z klas I gimnazjum.

6.    W piątek 9 grudnia w Mielcu zostanie wystawione oratorium „Karolina – wystarczy sobą być” Można się zapisywać w zakrystii na wspólny wyjazd autobusem.

7.    W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież będzie rozdawać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wynagrodzenie za pracę w parafii P. Kościelnego i P. Organisty.

8.    W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczona na pomoc dla dzieci, organizowaną przez Caritas. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.

9.    W sklepach trwa zbiórka żywności organizowana przez parafialną Caritas. Zebrana żywność zostanie przekazana na Święta rodzinom potrzebującym pomocy.

10.    Wzorem poprzednich lat przygotowywana jest w naszej parafii Kolęda Misyjna. Zachęcamy dzieci ze Szkół Podstawowych oraz młodzież z Gimnazjum, a także rodziców do włączenia się w to dzieło, które służy ewangelizacji oraz niesieniu pomocy dzieciom z najuboższych krajów misyjnych. Przygotowania do Kolędy Misyjnej koordynują panie katechetki ze szkoły w Radłowie i w Niwce.

11.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty.  O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedziele prosimy kolejne 5 rodzin.

12.    Dziękujemy rodzinom, które złożyły ofiary na pokrycie kosztów utrzymania porządku na cmentarzu parafialnym oraz wywozu śmieci spod cmentarza.

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności