Odwiedziny:

,
Dziś: Sie 24, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
20 Niedziela Zwykła – 14.08.2016

1.    Dziś Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczną się Gminne Dożynki w Łęce Siedleckiej.

2.    Jutro przeżywać będziemy  Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Poświęcenie wieńców dożynkowych połączone z dziękczynieniem Panu Bogu za zbiory na Mszy św. o godz. 10.00. Na tej Mszy św. będziemy także dziękować Ks. Mariuszowi za czteroletnią pracę duszpasterską w naszej Parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św.

3.    W środę rozpocznie się XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wezmą w niej udział także pielgrzymi z naszej parafii, ofiarując ją w intencjach własnych, a także w intencji całej naszej wspólnoty. Polecamy pielgrzymów Waszej modlitwie oraz zachęcamy do duchowego uczestniczenia w Pielgrzymce poprzez łączność modlitewną z pielgrzymami oraz słuchanie licznych relacji z pielgrzymki w naszym diecezjalnym radiu RDN Małopolska. W łączności duchowej z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę codziennie po Mszy św. popołudniowej w naszym Kościele odmawiany będzie dziesiątek Różańca i śpiewany Apel Jasnogórski. Spotkanie pielgrzymów udających się w Grupie 21 „Bł. Karoliny” odbędzie się w Zabawie jutro o godz. 17.00 - na tym spotkaniu będzie można zgłosić swój udział w Pielgrzymce.

4.    W zakrystii można się zapisać wyjazd na Jasną Górę na wejście Pielgrzymki w dniu 25 sierpnia. Niech zapiszą się także ci pielgrzymi, którzy chcieliby autokarem powrócić z Jasnej Góry.

5.    Prosimy o przyjęcie w środę do swoich domów pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Tę prośbę kierujemy także do Dyrekcji Zespołu Szkół w Radłowie. Ufamy, że wzorem poprzednich lat wszyscy chętnie udzielicie gościny pielgrzymom, którzy codziennie modlą się także za swoich dobrodziejów.

6.    Podobnie jak w poprzednich latach prosimy Panie z Glowa i Łęki o przygotowanie posiłku na godz. 18.30 dla pielgrzymów korzystających z gościny w szkole, zaś Panie z Sanoki Dużej i Małej prosimy o przygotowanie posiłku dla pielgrzymów pod namiotami przy domu Państwa Kwapniewskich.

7.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

8.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Rozalia Łazarz. Za zmarłą będzie odprawionych  7 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu „Dobry Jezu a nasz Panie...”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności