Odwiedziny:

,
Dziś: Gru 25, 2014

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
4 niedziela Adwentu – 21.12.2014

1.    Przeżywając ostatnią niedzielę Adwentu prośmy Pana o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

2.    Rodziny korzystające z pomocy parafialnej Caritas prosimy o zgłoszenie się po odbiór paczek żywnościowych w poniedziałek o godz. 15.00.

3.    W środę przeżywać będziemy Wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty zostaną odprawione o godz. 6.30 w Kościele parafialnym i w kaplicy na Niwce.  O godz. 6.10 śpiewane będą Godzinki o NMP. Wieczorem zasiądziemy wszyscy do Wieczerzy Wigilijnej. Niech nasze serca otwarte dla bliźnich, będą zapowiedzią otwartości na łaskę i miłość przychodzącego Pana. Zachowajmy dobre tradycje wigilijne : odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólną modlitwę, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

4.    O godz. 24.00 zostanie odprawiona Msza św. pasterska, na którą zapraszamy wszystkich parafian. Pasterka w kaplicy na Niwce o godz. 22.00.  Składka podczas Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

5.    W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii udadzą się do chorych z Komunią św. po Mszy św. o godz. 10.00.

6.    W zakrystii można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wieczerzę wigilijną.

7.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

8.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Kazimierz Łoboda i śp. Władysława Bysiek. Za zmarłego Kazimierza będzie odprawionych 10 i za zmarłą Władysławę 3 Msze św. od uczestników pogrzebu. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu „Dobry Jezu a nasz Panie …”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności