Odwiedziny:

,
Dziś: Sie 30, 2014

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
22 Niedziela Zwykła – 31.08.2014

1.    Zgodnie z zapowiedzią dziś przed Kościołem są zbierane ofiary od rodzin na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza. Dziękujemy Radzie Parafialnej za przeprowadzenie tej zbiórki oraz wszystkim ofiarodawcom za wyraz troski i odpowiedzialności za cmentarz, miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych.

2.    Jutro zostaną odprawione Msze św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego : w Kościele parafialnym w Radłowie o godz. 8.00 dla uczniów Zespołu Szkół w Radłowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie oraz w Kaplicy na Niwce o godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej z Niwki. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz rodziców do wspólnej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. Dyrekcja Zespołu Szkół w Radłowie informuje, że autobus szkolny będzie zabierał uczniów z przystanku z Niwki o godz. 7.40,  z Brzeźnicy o godz. 7.45 oraz z Łęki, Sanoki i Glowa, począwszy od Skałki o godz. 7.30

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym Kapłanie z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze św. o NSPJ o godz. 6.30 i 18.00 oraz na Niwce o godz. 17.00. Odwiedziny chorych po Mszy św. o godz. 6.30. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30. Spowiedź  w piątek od godz. 17.00 w Radłowie – w Kaplicy na Niwce od godz. 16.00 oraz codziennie– jak przez cały rok – przed każdą Mszą św.

4.    W sobotę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 20.00, a następnie procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy lampiony i przyjdźmy licznie na to szczególne nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

5.    W przyszłą niedzielę 7 września odbędą się w naszej parafii uroczyste obchody 75. Rocznicy Bitwy Radłowskiej. O godz. 10.30 na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji żołnierzy, uczestników Bitwy Radłowskiej oraz w intencji Ojczyzny. Z racji uroczystości nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 w Kościele, ale właśnie na cmentarzu o godz. 10.30. Zachęcamy do udziału w tych religijno-patriotycznych uroczystościach. W związku z 75. Rocznicą Bitwy Radłowskiej odbędzie się także Piknik Historyczny w sobotę 6 września od godz. 15.00 na Rynku radłowskim. W programie przewidziano konkurs historyczny, pokaz musztry paradnej oraz występy zespołów. Natomiast w niedzielę 7 września o godz. 15.00 odbędzie się rekonstrukcja bitwy o zachodni przyczółek mostowy na rzece Dunajec w Biskupicach Radłowskich. Będzie to największa rekonstrukcja historyczna w Małopolsce. Burmistrz Radłowa zaprasza do udziału w tych wydarzeniach. Szczegółowy program na stronie Urzędu Miasta Radłów.

6.    Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – w Kaplicy na Niwce po Mszy św. o godz. 7.15.

7.    Pragniemy poinformować, że w każdą sobotę Msza św. popołudniowa jest odprawiana według porządku niedzielnego. Zachęcamy, aby uczestniczyli w niej ci wszyscy, którzy z konieczności podjęcia pracy, nauki czy innych ważnych okoliczności, nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w niedzielę.

8.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na następną niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

9.    Dziękujemy członkom Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie za złożoną ofiarę 1.400 zł.

10.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Zofia Nowak. Za zmarłą zostanie odprawionych 22 Msze św. od uczestników pogrzebu. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu „Dobry Jezu a nasz Panie…”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności