Odwiedziny:

,
Dziś: Wrz 15, 2014

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
24 Niedziela Zwykła – 14.09.2014

1.    Przeżywając dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego dziękujmy Jezusowi Chrystusowi za dar Odkupienia i Miłosierdzia, prosząc jednocześnie o dobre przygotowanie naszej wspólnoty parafialnej na bliski już czas Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego.

2.    Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, a w czwartek Święto Św. Stanisława Kostki, patronalne święto młodzieży polskiej. Zachęcamy młodzież do modlitwy do swego Patrona o łaski potrzebne w dobrym i mądrym dorastaniu oraz kształtowaniu swojej wiary w Boga. Natomiast triduum dla młodzieży w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie przed 18 listopada, przed liturgicznym wspomnieniem bł. Karoliny.

3.    Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas drugich gimnazjum wraz z rodzicami  we wtorek o godz. 18.00. Rodziców prosimy, aby przyszli do Kościoła po wywiadówce w szkole na godz. 18.30.

4.    W środę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza chrzcielna.

5.    W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.

6.    Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

7.    Pragniemy zachęcić chłopców z naszej parafii do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, a dziewczynki do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej. Spotkanie dla kandydatów do posługi ministranta z klas trzecich i starszych odbędzie się w sobotę o godz. 8.30 w domu katechetycznym. Spotkanie dziewczynek, które chcą włączyć się w działalność Służby Maryjnej, z klas trzecich i starszych w środę o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Bardzo prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci – synów i córek - do podjęcia tych zaszczytnych posług w naszej wspólnocie parafialnej, do troski o piękno sprawowanej  w naszym Kościele liturgii.

8.    Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 9.00, a lektorów o godz. 10.00.

9.    W przyszłą niedzielę młodzież z grupy apostolskiej będzie przed Kościołem rozprowadzać plakaty i chorągiewki do ozdobienia swoich domów na czas Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii Św. S. Faustyny i Św. Jana Pawła II oraz obrazki, które stanowić będą pamiątkę tych wydarzeń.

10.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

11.    Dziękujemy za ofiary złożone przez rodziny naszej Parafii na rzecz wywozu śmieci z cmentarza. Raz jeszcze dziękujemy Radzie Parafialnej za przeprowadzenie tej zbiórki.

12.    W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do Pana śp. Maria Manylicz, Genowefa Baran i Kazimierz Dzik. Za śp. Marię będą odprawione 3 , za śp. Genowefę 9 i za śp. Kazimierza 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Polećmy ich dusze  Bożemu Miłosierdziu „Dobry Jezu...”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności