Odwiedziny:

,
Dziś: Maj 02, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
6    Niedziela Wielkanocy – 01.05.2016

1.    W dniu dzisiejszym rozpoczynamy się nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.00 (w kaplicy na Niwce o godz. 17.00), a w niedzielę o godz. 16.00 (w kaplicy na Niwce po Mszy św. o godz. 14.30). Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Podtrzymujmy także zwyczaj śpiewania majówek przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

2.    W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Krzyżowe, połączone z procesją błagalną o dobre urodzaje. Procesje odprawimy w poniedziałek, wtorek i środę po Mszach św. popołudniowych idąc do Krzyża Misyjnego oraz pod Figurę Matki Bożej. W czasie procesji odśpiewamy także Litanię do Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w procesjach błagalnych. Niech nie zabraknie naszej ufnej modlitwy o błogosławieństwo w pracy i dobre plony, a także o zachowanie nas i naszych bliźnich od głodu, nieszczęść i różnych kataklizmów.

3.    We wtorek 3 maja obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Na Mszy św. godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny oraz w intencji strażaków. Zapraszamy na tę Mszę św. poczty sztandarowe szkół i instytucji, dzieci, młodzież i dorosłych oraz strażaków z terenu naszej Gminy, obchodzących swoje święto patronalne z okazji wspomnienia Św.  Floriana.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, w piątek od 17.00 dla dorosłych. Na Niwce spowiedź w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek po Mszy św. o godz. 6.30.

5.    Od piątku rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.    Spotkanie dzieci z klas II wraz z rodzicami związane z przygotowaniem liturgii na dzień I Komunii św. odbędzie się w piątek o godz. 19.00 na Niwce po Mszy św. o godz. 17.00.

7.    W sobotę o godz. 20.00 rozpoczęcie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich, które będą odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, od maja do października. O godz. 20.00 będzie Msza św. a następnie Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję przynieśmy lampiony.

8.    Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.    Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej z Radłowa i Orkiestry Strażackiej zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa przy Dębie Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II posadzonym na skwerze naprzeciw Kościoła. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

10.    W dniach od 1-13 maja w naszej diecezji odbywać się będzie peregrynacja symboli ŚDM. Są nimi: Krzyż Roku Odkupienia i kopia Ikony  Matki Bożej Salus Populi Romani. Zostały one przekazane młodzieży przez św. Jana Pawła II, by towarzyszyły każdemu międzynarodowemu spotkaniu młodych. Symbole te będą gościć tylko w wybranych parafiach naszej diecezji w tym także w naszej w przyszłą niedzielę 8 maja. Samochód kaplica przyjedzie do nas na godz. 11.00. Na placu obok pomnika papieża zostaną one przywitane i podjęte przez młodzież, a następnie wprowadzone do naszego kościoła. Po wprowadzeniu ich do kościoła odbędzie się krótkie nabożeństwo i Msza Święta o godz. 11.30 podczas której w szczególny sposób będziemy modlić się za dzieło ŚDM w Krakowie. Po zakończonej Mszy św. symbole te zostaną przekazane dalej. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie młodzież do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Prosimy, by zgromadzić się na placu przy kościele przed godz. 11.00 gdzie będziemy oczekiwać przybycia samochodu kaplicy. W związku z peregrynacją zapraszamy wolontariuszy ŚDM naszej parafii na spotkanie w piątek na godz. 19.00. Chcemy także zorganizować asystę motocyklową, która będzie towarzyszyć symbolom na trasie przyjazdu z Żabna do Radłowa. Osoby które posiadają motocykl i chciałby wziąć udział w tym przejeździe prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do ks. Mariusza.

11.    Dziś rozpoczyna się Odpust w Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa w Szczepanowie. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie parafialnej.

12.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności