Odwiedziny:

,
Dziś: Wrz 27, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
26 Niedziela Zwykła – 25.09.2016

1.    Przeżywając Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość prośmy o dar prawdziwej wolności od wszelkich uzależnień i nałogów.

2.    Zgodnie z zapowiedzią dziś przed Kościołem są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

3.    W czwartek obchodzić będziemy święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października. W sobotę więc Msza św. popołudniowa będzie o godz. 20.00 i następnie Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie (ostatnim w tym roku) Zapraszamy do modlitwy i niesienia Figury Matki Bożej uczniów gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Przynieśmy na Procesję lampiony. Od soboty rozpoczną się nabożeństwa różańcowe.

5.    W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane „chlebki miłosierdzia” z których ofiary przeznaczone zostaną na organizowaną przez Caritas pomoc dla dzieci .

6.    Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 , na Niwce po Mszy św. o godz. 7.15.

7.    W zakrystii można się zapisywać na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, która odbędzie się w dniu 15 października.

8.    W Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbędą się w dniach od 2 do 4 października Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

9.    Pragniemy pogratulować naszemu Chórowi Parafialnemu „Gaudete”  udanego występu na V Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” który odbył się wczoraj w Tarnowie. Wystąpiło na nim 21 chórów z całej Polski.

10.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności