Odwiedziny:

,
Dziś: Sie 28, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
22 Niedziela Zwykła – 28.08.2016

1.    Pragniemy dziś serdecznie powitać w naszej Parafii Ks. mgr Jakuba Misiaka, który rozpoczyna w naszej wspólnocie posługę wikariusza parafialnego. Życzymy Ks. Jakubowi obfitości łask Bożych w pracy kapłańskiej i wszelkiego dobra w codziennym życiu.

2.    Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

3.    W czwartek zostaną odprawione Msze św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego : w Kościele parafialnym w Radłowie o godz. 8.00 dla uczniów Zespołu Szkół w Radłowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie oraz w Kaplicy na Niwce o godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej z Niwki. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz rodziców do wspólnej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. Dyrekcja Zespołu Szkół w Radłowie informuje, że autobus szkolny będzie zabierał uczniów z przystanku z Niwki o godz. 7.40,  z Brzeźnicy o godz. 7.45 oraz z Łęki, Sanoki i Glowa, począwszy od Skałki o godz. 7.30

4.    Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego, a także z okazji zbliżającego się pierwszego piątku będzie we wtorek od godz. 17.00 do 18.00  i w Kaplicy na Niwce również we wtorek od godz. 16.00 do 16.30. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, aby z Bożą łaską w sercu rozpoczęły nowy rok nauki.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,  piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym Kapłanie z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze św. o NSPJ o godz. 6.30 i 18.00 oraz na Niwce o godz. 17.00. Odwiedziny chorych po Mszy św. o godz. 6.30. Spowiedź  w piątek od godz. 17.00 – w Kaplicy na Niwce od godz. 16.00.

6.    W sobotę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 20.00, a następnie procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy lampiony i przyjdźmy licznie na to szczególne nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

7.    Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00. Prosimy wszystkich o przybycie.

8.    Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – w Kaplicy na Niwce po Mszy św. o godz. 7.15.

9.    Pragniemy poinformować, że w każdą sobotę Msza św. popołudniowa jest odprawiana według porządku niedzielnego. Zachęcamy, aby uczestniczyli w niej ci wszyscy, którzy z konieczności podjęcia pracy, nauki czy innych ważnych okoliczności, nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w niedzielę.

10.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

11.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Genowefa Cygan. Za zmarłą będzie odprawionych 11 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu „Dobry Jezu a nasz Panie…”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności