Odwiedziny:

,
Dziś: Mar 30, 2017

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017

1.    Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych - Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.

2.    Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Dr Tomasz Lelito z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Prosimy Was Drodzy Parafianie, aby nikt nie zaniedbał odprawienia Rekolekcji, prosimy o liczny udział w rekolekcyjnych naukach i nabożeństwach. Program Rekolekcji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń, na tablicy w przedsionku Kościoła oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. W przyszłą niedzielę o godz. 6.30 , 8.30, 10.00, 11.30 i o godz. 7.15 na Niwce będzie Msza św. z nauką dla wszystkich.  O godz. 15.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym i Msza św. popołudniowa, a po niej nauka stanowa dla młodzieży. Zapraszamy młodzież uczącą się, studiującą i pracującą oraz uczniów gimnazjum. Na Niwce Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00. Dalszy program Rekolekcji podany będzie  w następną niedzielę.

3.    W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne oraz paschaliki. Ofiara składana przy tej okazji jest wsparciem działalności Caritasu. W sklepach spożywczych wyłożone są kosze z napisem Caritas w których można składać produkty żywnościowe na pomoc dla rodzin z naszej parafii.

4.    Za tydzień odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni paschalnych w wykonaniu Chóru Parafialnego „Gaudete”. Początek o godz. 14:15. Serdecznie zachęcamy, aby przyjść za tydzień wcześniej do kościoła i wsłuchać się w słowa tych pięknych pieśni oraz uczynić czas oczekiwania na Gorzkie Żale czasem modlitwy i wspólnego śpiewu pieśni.

5.    Za dwa tygodnie przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Zachęcamy, by już pomyśleć o przygotowaniu pięknych palm. Członkowie Szkolnych Kół Caritas w przyszłą niedzielę będą przed Kościołem rozprowadzać wykonane przez siebie palmy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na działalność Caritas parafialnej.

6.    W najbliższy wtorek 28 marca o godz. 2.00 rano z parkingu parafialnego wyjeżdża autobus na pielgrzymkę maturzystów z ZS w Radłowie. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych osób, które chciałyby razem z uczniami nawiedzić Jasną Górę oraz Centrum JPII w Krakowie. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kontakt z ks. Jakubem

7.    W sobotę odbędzie się sprzątanie otoczenia parkingu parafialnego. Osoby chętne do pomocy prosimy o przyjście na godz. 8:30

8.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

9.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do Pana śp. Stanisława Stefańczyk i Maria Mączko. Za zmarłą Stanisławę będzie odprawionych 6  Mszy św., a za zmarłą Marię 10 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu „Dobry Jezu a nasz Panie...”

PROGRAM  REKOLEKCJI  WIELKOPOSTNYCH
02 – 05 kwietnia 2017

Rekolekcje przeprowadzi Ks. Dr Tomasz Lelito

Niedziela – 2 kwietnia

6.30 , 8.30 , 10.00 , 11.30  – Msza św. z nauką dla wszystkich

15.00 – „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym
Po Gorzkich Żalach i Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży

Kaplica na Niwce – 7.15 – Msza św. z nauką dla wszystkich
                              14.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.

Poniedziałek – 3 kwietnia

9.00 – Rekolekcje Szkolne – Gimnazjum i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

11.00 – Rekolekcje Szkolne – Szkoła Podstawowa z Radłowa i z Niwki

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
Po Mszy św. nauka  stanowa dla małżonków i rodziców

Kaplica na Niwce – 17.00 – Msza św. za nauką dla wszystkich

Wtorek – 4 kwietnia – Dzień spowiedzi rekolekcyjnej

8.30 – 12.00 : Spowiedź : przerwa w spowiedzi od godz.10.00 do 10.30
14.00 – 17.00 : Spowiedź : przerwa w spowiedzi od 15.30 do 16.00

10.00 – Rekolekcje Szkolne - Gimnazjum i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
                                                  oraz Szkoła Podstawowa z Radłowa i z Niwki

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Kaplica na Niwce – Spowiedź od godz. 14.00 do 15.30
                              - 17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Środa – 5 kwietnia

9.00 - Rekolekcje Szkolne - Gimnazjum i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

11.00 - Rekolekcje Szkolne – Szkoła Podstawowa z Radłowa i z Niwki

15.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych i starszych

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Kaplica na Niwce – 17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

eKai-Diecezja Tarnowska