Odwiedziny:

,
Dziś: Lip 02, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
13 Niedziela Zwykła – 26.06.2016

1.    Przeżywając dzień Odpustu ku czci Św. Jana Chrzciciela, Patrona naszej parafii, polecajmy się wszyscy opiece i wstawiennictwu naszego orędownika przed Bogiem.

2.    W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 6.30 ; 8.30 i 18.00 – w kaplicy na Niwce o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Składka w uroczystość Św. Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.    W środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dziewczynek ze Służby Maryjnej oraz ministrantów biorących udział w wakacyjnym wyjeździe. Prosimy o przybycie także jednego z rodziców.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca. W piątek Msze św. o godz. 6.30 i 18.00 – w kaplicy na Niwce o godz. 17.00. Odwiedziny chorych po Mszy św. o godz. 6.30. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 - w kaplicy na Niwce od godz. 16.00. Jak zawsze również okazja do spowiedzi przed Mszą św. poranną i wieczorną w ciągu całego tygodnia.

5.    W sobotę obchodzić będziemy święto NMP Tuchowskiej - rozpocznie się Wielki Odpust Tuchowski – szczegółowy program umieszczony jest na afiszu w gablocie.

6.    W sobotę o godz. 20.00 Msza św. i następnie Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Na Procesję przynieśmy lampiony.

7.    Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – na Niwce po Mszy św. o godz. 7.15.

8.    W przyszła niedziele zapraszamy na spotkanie na godz. 17.00 do domu katechetycznego rodziny które zadeklarowały gotowość przyjęcia pielgrzymów ŚDM oraz wolontariuszy naszej parafii.

9.    W dniach 01 – 02 lipca br. odbędzie się 79. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym będzie Msza św. w sobotę 2 lipca o godz. 12.00. Zachęcamy nauczycieli do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

10.    W prezbiterium można zobaczyć miniaturę naszego Kościoła (w skali 1 : 55) wykonaną w technice origami modułowego z około 50 tysięcy elementów. Jest to dzieło 36 uczniów naszej szkoły, którzy pracowali nad nim przez 6 miesięcy pod kierunkiem P. Teresy Padło chcąc w ten sposób upamiętnić Jubileusz 1050 Rocznicy Chrztu Polski.

11.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5  rodzin.

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności