Odwiedziny:

,
Dziś: Maj 27, 2015

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 24.05.2015

1.    W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego otwierajmy serca na Jego dary, prośmy o umocnienie w postawie prawdziwie chrześcijańskiego życia, opartego na wierze i miłości Boga oraz bliźnich.

2.    Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt przeżywać będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą rano o godz. 6.30 i 8.30, a po południu o godz. 18.00 – w kaplicy na Niwce o godz. 17.00. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zachęcamy do uczestniczenia w dniu jutrzejszym we Mszy św. i modlitwy do Matki Bożej w intencji całego Kościoła.

3.    W czwartek przeżywać będziemy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.    Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

5.    Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6.    Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z tym dniem Procesja Eucharystyczna. Prosimy tradycyjnie o przygotowanie Ołtarzy.

7.    Pragniemy poinformować, że Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony uczniom klas trzecich gimnazjum w dniu 1 czerwca (tj. w przyszły poniedziałek) o godz. 18.00 w Kościele w Rudce. Spotkanie przygotowujące do przyjęcia Bierzmowania odbędzie się w sobotę. O godz. 17.30 będzie spowiedź, następnie kandydaci będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym i Mszy św.

8.    Odpust parafialny ku czci Św. Jana Chrzciciela będzie w dniu 21 czerwca, dlatego też Msza św. chrzcielna będzie w czerwcu w drugą niedzielę, czyli 14 czerwca.

9.    Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających Rocznicę Komunii św.  za posprzątanie Kościoła i otoczenia Świątyni. O przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności