Odwiedziny:

,
Dziś: Paź 31, 2014

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła – 26.10.2014

1.    Przeżywając Święto Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła polecajmy Panu Bogu wszystkich jego budowniczych i dobrodziejów oraz umacniajmy naszą miłość do Domu Bożego.

2.    Starajmy się nadal uczestniczyć licznie w nabożeństwach różańcowych – o prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy : w poniedziałek – róże różańcowe, we wtorek – DSM, w środę – LSO, w czwartek – uczniów klas trzecich, w piątek – KSM.

3.    We wtorek przypada Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4.    W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w naszym Kościele o godz. 6.30 , 8.30 , 10.00 i 11.30. W kaplicy na Niwce o 7.15. Nie będzie Mszy św. po południu w Kościele, ani w kaplicy na Niwce. Natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu. Na Mszę św. starajmy się zgromadzić w pobliżu kaplicy cmentarnej. O godz. 21.00 młodzież poprowadzi na cmentarzu modlitwę różańcową za zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych przy cmentarzach prowadzona będzie kwesta na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5.    Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych, aby móc w dniach listopadowych zyskiwać Odpusty i ofiarować je za zmarłych. Spowiedź będzie w naszym Kościele w czwartek od godz. 15.00 do 17.00. Spowiedź w kaplicy na Niwce we wtorek od godz. 15.30 do 16.30.

6.    W związku z uroczystością Wszystkich Świętych prosimy strażaków o zabezpieczenie ruchu samochodów na drogach dojazdowych do cmentarza, a wszystkich o podporządkowanie się ustawionym na ten dzień znakom drogowym oraz poleceniom wydawanym przez kierujących ruchem strażaków.

7.    W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się za zmarłych, którzy odeszli od nas w ostatnim czasie. Rodziny zmarłych z ostatniego roku, licząc od listopada 2013 r. zachęcamy do przyniesienia na tę Mszę św. znicza, który zapalimy wymieniając zmarłą osobę. Po Mszy św. znicze zaniesiemy pod Krzyż Misyjny przy naszym Kościele.

8.    Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – na Niwce po Mszy św. o godz. 7.15

9.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

10.    Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli darami z płodów rolnych Dom Księży Emerytów Tarnowie. P. Krzysztofowi Pachowi dziękujemy za odwiezienie tych darów do Tarnowa.

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności