Odwiedziny:

,
Dziś: Lip 24, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
17 Niedziela Zwykła – 24.07.2016

1.    Rozpoczyna się centralny tydzień Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Trwajmy w tym czasie na modlitwie o obfite owoce duchowe tych dni zarówno w sercach młodych ludzi z całego świata, jak i w życiu polskiego Kościoła. Starajmy się włączyć we wspólne nabożeństwa np. przez oglądanie transmisji w telewizji czy słuchanie relacji radiowych. W gablocie jest umieszczony program transmisji, które prowadzić będzie radio RDN Małopolska.

2.    Osoby chętne do udziału w czuwaniu wraz z Papieżem Franciszkiem w czasie ŚDM w Krakowie w  nocy z soboty na niedzielę ( z 30 na 31 lipca) oraz we Mszy św. w niedzielę 31 lipca mogą pobrać dziś w zakrystii odpowiednie karty wstępu.

3.    Zachęcamy do udziału w organizowanym dziś przy Sanktuarium w Zabawie pikniku rodzinnym wraz z młodzieżą, która spędzała w parafiach naszego dekanatu tydzień poprzedzający Światowe Dni Młodzieży. Rozpoczęcie pikniku o godz. 17.00.

4.    W liturgii Kościoła jutro przypada święto św. Jakuba Apostoła. Jutro także z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych po Mszy św. o godz. 18.00 na parkingu parafialnym będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z modlitwą o opiekę Bożą dla podróżujących. We wtorek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, a w piątek św. Marty.

5.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5  rodzin.

6.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Helena Garncarz. Za zmarłą zostanie odprawionych  10 Mszy św.  od uczestników pogrzebu. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu „Dobry Jezu a nasz Panie…”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności