Odwiedziny:

,
Dziś: Maj 29, 2016

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
9 Niedziela Zwykła – 29.05.2016

1.    Trwając w Oktawie uroczystości Bożego Ciała przychodźmy licznie na Msze św. i Procesje Eucharystyczne codziennie o godz. 18.00.

2.    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i Procesji : rodzinom z Niwki, Glowa, Sanoki i Brzeźnicy za przygotowanie ołtarzy, asystom liturgicznym, Paniom niosącym feretrony, Panom niosącym baldachim, szafarzom, ministrantom, lektorom i dziewczynkom z DSM-u, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, chórowi parafialnemu i orkiestrze strażackiej. Straży Pożarnej dziękujemy za zabezpieczenie trasy Procesji.

3.    We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP – w tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe. W czerwcu będą nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.    W czwartek na zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała będzie poświęcenie kwiatów i wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Starajmy się w tym dniu przyprowadzić do Kościoła na godz. 18.00 wszystkie, nawet najmniejsze dzieci z naszej parafii. Będzie to także Msza św. Prymicyjna, którą odprawi Ks. Neoprezbiter Fabian Grębski, który odbywał w naszej Parafii praktykę duszpasterską.

5.    W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę  wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota czerwca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, w piątek od godz. 17.00 dla dorosłych  – na Niwce w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek po Mszy św. o godz. 6.30.

7.    W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w Kościele spotkanie uczniów klas drugich gimnazjum wraz z rodzicami w związku z przygotowaniem do egzaminu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

8.    W sobotę o godz. 10.00 będzie przyjęcie lektorów do posługi czytania Słowa Bożego w Kościele. Zapraszamy na Mszę św. nowych lektorów wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi.

9.    W sobotę Msza św. popołudniowa będzie o godz. 20.00, a następnie procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy lampiony i przyjdźmy licznie na to szczególne nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

10.    W sobotę o godz. 8.00 odbędzie się wiosenne sprzątanie cmentarza. W tym roku prosimy o podjęcie tej pracy mieszkańców Radłowa. Prosimy o zabranie grabi i mioteł.

11.    Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą  niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – na Niwce po Mszy św. o godz. 7.15.

12.    W przyszłą niedzielę od godz. 14.00 na obiekcie sportowym Zespołu Szkół w Radłowie odbędą się Gminne Obchody Dnia Dziecka.

13.    Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Wszystkich pragnących wziąć udział w ŚDM w Krakowie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Radłowie w najbliższą niedzielę o godz. 14.30 w domu katechetycznym. Zapisywać się mogą osoby, które ukończyły 14 rok życia. Koszt uczestnictwa w całym tygodniu to 690 zł i 10 euro. W tej cenie zapewnione będą noclegi, ubezpieczenie, wyżywienie, transport oraz plecak pielgrzyma – dla młodzieży z naszej Parafii przewidziane jest znaczne dofinansowanie tego wyjazdu. Szczegółowe informacje zostaną podane na spotkaniu.

14.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin. Dziękujemy również Panom, którzy wykonali opryski przeciw chwastom na parkingu oraz wzdłuż całego ogrodzenia cmentarza.

15.    W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do Pana śp. Stanisław Flik. Za zmarłego Stanisława będą odprawione 32 Msze św. od uczestników pogrzebu. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu „Dobry Jezu a nasz Panie…”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności