Odwiedziny:

,
Dziś: Paź 25, 2014

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
29    Niedziela Zwykła – 19.10.2014

1.    Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą, zwłaszcza różańcową, obejmijmy misjonarki i misjonarzy oraz wszystkie narody misyjne. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na dzieło misyjne Kościoła i za stałą troskę o misje, wyrażającą się w modlitwach za misjonarzy oraz w ofiarności na cele misyjne.

2.    Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. O prowadzenie różańca prosimy : w środę - nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. a w piątek i sobotę – Róże różańcowe.

3.    We wtorek spotkanie uczniów klas drugich gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania – kandydaci poprowadzą różaniec o godz. 17.00, a w czwartek spotkanie uczniów klas pierwszych gimnazjum – kandydaci poprowadzą różaniec o godz. 17.00.

4.    W liturgii Kościoła w środę przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, a w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.

5.    W sobotę spotkanie aspirantów o godz. 11.00.

6.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy obchodzić Jubileusz 50.Lecia Ślubu 18 małżeństw z terenu naszej Gminy.

7.    Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy już od nas odeszli. Jedną z form modlitwy Kościoła za zmarłych są tzw. Wypominki. To wspólnotowa modlitwa połączona ze wspominaniem imion i nazwisk naszych zmarłych polecanych Panu Bogu. Wypominki listopadowe będą odprawiane w dniach 1 – 8 listopada pół godziny przed Mszą św. i połączone z odmówieniem Różańca. Wypominki roczne będą w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30 ; 10.00 i 11.30. Wypominki w kaplicy na Niwce : listopadowe w dniach 1 – 8 listopada – roczne w piątki przed Mszą św.

8.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy kolejne 5 rodzin.

9.    W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do Pana śp. Zofia Magoń. Za zmarłą będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu „Dobry Jezu a nasz Panie...”

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności