Odwiedziny:

,
Dziś: Lut 25, 2017

Sonda:

Jak często czytasz Pismo święte?

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
7 Niedziela Zwykła – 19.02.2017

1.    Przeżywamy tzw. Nabożeństwo 40-godzinne przed zbliżającym się okresem Wielkiego Postu. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy dziś od godz. 15.00 mieszkańców Brzeźnicy, a za tydzień mieszkańców Radłowa.

2.    W środę przypada liturgiczne święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

3.    W najbliższą niedzielę oraz następny poniedziałek i wtorek, czyli 26, 27 i 28 lutego, przeżywać będziemy w naszej Parafii Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. To bardzo ważne dla naszej wspólnoty wydarzenie, dlatego postarajmy się wszyscy uczestniczyć w nabożeństwach i spotkaniach z Ks. Biskupem.

4.    Triduum dla uczniów klas trzecich gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania będzie w piątek i sobotę o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź przed Bierzmowaniem w piątek od godz. 16.00. Zachęcamy także wszystkich parafian, aby przed Wizytacją Kanoniczną przystąpić do Sakramentu Pokuty. Kapłani są w konfesjonale codziennie pół godziny przed Mszą św.

5.    W tarnowskim kinie można w tym tygodniu oglądnąć film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózka. Zachęcamy dorosłych jak i młodzież do oglądnięcia tego filmu.

6.    W przyszłą niedzielę 26 lutego o godz. 17.00 w szkole podstawowej w Niwce odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Z kulturą w sołectwie” Na scenie wystąpią dzieci i młodzież ze szkoły z Niwki oraz zespół Celebrationes. Organizatorzy zapraszają do udziału w tym spotkaniu.

7.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie Świątyni na przyszłą niedzielę prosimy rodziny kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

8.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Marek Patuła i Kazimiera Sobczak. Za zmarłego Marka będą odprawione 4 i za zmarłą Kazimierę 13 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu ”Dobry Jezu, a nasz Panie…”

Wizytacja Kanoniczna – Parafia Św. Jana Chrzciciela w Radłowie
Wizytuje Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz
Niedziela – 26 luty
7.00 – Msza św. w kaplicy na Niwce
8.30 – Msza św.  – uroczyste powitanie, sprawozdanie. Po Mszy św. spotkanie w Kościele : Róże różańcowe, Koła koronkowe, Towarzystwo Przyjaciół WSD, Orkiestra
10.00 – Msza św.  – Po Mszy św. spotkanie w Kościele : Akcja Katolicka, Caritas, Poradnia rodzinna, Szafarze Eucharystii, Chór parafialny
11.30 – Msza św.  – błogosławieństwo małych dzieci - po Mszy św. spotkanie z KSM

Poniedziałek – 27 luty
17.00 – Msza św. – Bierzmowanie – po Mszy św. spotkanie z LSO i DSM

Wtorek – 28 luty
14.00 – Modlitwa na cmentarzu parafialnym
14.30 – Wizyta u osoby chorej
15.00 – Spotkanie z nauczycielami – aula Liceum w Radłowie
16.00 – Spotkanie z Radą Parafialną – plebania
17.00 – Zakończenie Wizytacji - Msza św.

eKai-Diecezja Tarnowska

"Opoka" - Aktualności